הכל צף: גם שוק האוכל והאופנה באמפאווה

מתעלפות בכל פעם שהשווקים של בנגקוק קוראים לכן?  אוהבות למצוא מציאות שאין בשום מקום אחר? גם בטיולים מאורגנים לתאילנד תגלו שיש אופנה מקומית ומשום מה המקומיים לא חוטאים בטרנדים של התיירים. כדי להתעדכן בשיק האמתי של תאילנד אתן חייבות לבקר בשוק הצף של אמפאווה, אפשר לומר שזה סוג של "שינקין התאילנדי" אבל מדובר בפנינת שופינג שאסור לפספס – רק שעה נסיעה מבנגקוק (לכיוון מערב). בהחלט המלצה ששווה לממש, בין אם אתם נמצאים בבנגקוק לכמה ימים ומתכננים את המשך הטיולים לתאילנד.

"קשה להסביר מה סוג הקסם של השוק. מלא הפתעות,השוק משלב בין העתיק והמסורתי לחדש ולקו הבוטיקי של העיר  וזאת חוויה שמתנהלת בקצב שלה. שכמו באזורים המסורתיים של תאילנד עדיין מאוד איטי ורוגע. בין סירות האוכל שצפות על הנהר  יש גם סירות של ילדים המוכרים מיצים מפירות אקזוטיים, אפשר לחפון אננס טרי ולטעום פירות טרופיים ייחודיים לאזור. הכל במחיר של כמה גרושים ואל תשכחו לתת טיפ לילדים החמודים".

צפים עם כל הפינוקים

חובבות הפאשיין ישמחו לגלות בשוק גם נציגות של המעצבים התאילנדים הצעירים: כיסויים מעוצבים לניידים, חגורות מעניינות, נעליים בעבודת יד, תכשיטים מחומרים אקולוגיים, בתי עץ ואדניות לקישוט הבית ואינסוף פריטי עיצוב שרוצים לקטוף עד שהסירה תעבור. לא במקרה זה השוק המועדף על האוכלוסייה המקומית, וחבורות של צעירים הנהנים להתיישב בתי הקפה על גדות הנהר ולשלב את המפגש השבועי עם מיטב הדגה הטרייה, קינוחים שכמו נלקחו מתוכניות המאסטר שף הפופולאריות ושפע של סחורה שעוברת מול פניך, מזמינה ומקסימה בכל פעם מחדש.

"אחד הפינוקים הגדולים של השוק הוא דווקא סירות המסאז'", מזכיר ניר הרפז, שחובב את מסורת הפינוקים התאילנדית ואמון כל חופשות חלומיות שהופכות את החופשה בתאילנד לזיכרון מתוק שאין שני לו. "זאת חוויה של פעם בחיים ואפשר גם אפשר לשלב פה את כל העולמות. המבקרים בשוק הצף יתפלאו לגלות מהם המחירים האמתיים של המקומיים, שבשבילנו מרגישים כמו פרוטות. אז נכון שאחר כך הכל נראה יקר יותר, אבל זאת הזדמנות מומלצת ועוד אחת מהדרכים הנסתרות שאנו כל כך אוהבים לגלות בתאילנד ולשתף במסגרת טיולים מאורגנים למשפחות בתאילנד".

DSC_0910

NHP_7378

NHP_7334

DSC_0909

Loading...