טיול פרטי בניחוח צרפתי: פנינת הקולינאריה של קוסמי

פעמים רבים אני נשאל אם לא התעייפתי מהשיטוט הבלתי נלאה בתאילנד על שמורותיה. כמובן שאני לא מתכוון להתייחס לשאלה הזו, שכן תמיד יש עוד מה לראות, לגלות ולחוות, אבל אחד המפתחות להבנת סוד הקסם של חופשה בתאילנד, שאותי שובה במנעמיו מזה 25 שנים, הוא להבין את המסורת המקומית. התאילנדים, בשונה מעמים אחרים במזרח, הם עדינים בצורה יוצאת דופן. רק מי שלמד את השפה, הכיר את התושבים והתחנך במיטב מסעדות השף מצפון לדרום, יודע כמה נדיר השילוב הזה. גם במטבח אנחנו רואים את המאפיינים של אופייה של התרבות התאילנדית: העדינות שבה מתייחסים לכל אחד מהמרכיבים, הדיסונס הגמור בין חריף ומתוק שמתקבלים ביחד בתוך אותו הדיש והמגוון העצום, שנותן מקום לכל אחד והופך את הצלחה לחגיגה של טעמים וניחוחות. זו סיבה עבורי לחזור ולבקר ותמיד אני שמח לאסוף עוד חבורה של מטיילים ולצאת לטיול משפחות מאורגן בתאילנד עם כל הפינוקים והדגשים הנכונים.

לו מישלן היה יודע

אבל המפגש בין המטבח התאילנדי לצרפתי, זה כבר סיפור מעולם אחר. כאן היו מרחפים הרבה כוכבי מישלן, לו היינו יושבים באמצע אירופה, אבל במקום זאת אנחנו מוזמנים לחופשה בתאילנד בשמורת טבע מקומית שכולה הצדעה לטבע וליופיו. מסעדת "ג'אנגל קלאב" מתנשאת מעל חברותיה בזכות מיקום מרכזי בלב האי קוסמוי וגובה של ארבע מאות מטרים. בעלי המקום הם זוג מעורב מתאילנד ובלגיה, שהחליטו לכבוש את מרומי ההר הצנוע ולבנות את חלקת האלוהים הקטנה שלהם: הנוף במקום עוצר נשימה ומשקיף על המפרץ הגדול של האי, הוא משופע בבריכות שחיה ודגים, מעוצב מרהיטים בעבודת יד עם הרבה עץ מלא ומזמין אתכם מכל עבר ליהנות מנוף עוצר נשימה. למי שרגילים להישאר איפה שהנשמה מוקסמת, יש במקום גם חדרים, אבל גולת הכותרת היא כמובן המטבח התאילנדי-צרפתי שמיסדה אשתו הבלגית של בעל המקום. הפיוזן בין המטבחים, השקט שמושג תודות למיקום הגבוהה ונקודת התצפית הפנורמית הם כל מה שצריך כדי להתנתק לרגע ולשקוע לעולם תענוגות שסובב את כל החושים.

במקום מציעים לכם ליהנות מהנוף למפרץ המואר של צ'אוונג, עיצוב רומנטי לארוחת הערב, אפשרות למשקה על הבר תוך האזנה למוזיקת עולם וכמובן תפריט קוקטיילים לגמיעה לצד הבריכה. בערבים מסוימים ניתן ליהנות גם מברביקיו בהשראת הג'ונגלים של תאילנד ואירועים מוזיקליים המביאים את מיטב האומנים מהאזור לצד אמני אש ואקרובטיקה. כשאני עובר באזור קוסמוי אני תמיד עוצר בפנינת הקולינאריה הזו, שבנוסף לכל משלב גם שירות מסור והרבה שמחת חיים. זו תמיד הזדמנות לראות מה התחדש במטבח, שתלוי בחומרי הגלם העונתיים, ונוהג להתחדש עם מנות ספיישל המצדיעות לגולות הכותרת של שני המטבחים. זאת מתוך סובלנות ולא פעם גם פשרנות – ששמה תמיד במרכז את חומרי הגלם וטכניקות האפייה והאדוי הדומיננטיות כל כך במטבחי תאילנד וצרפת. חוויה שאתם חייבים לשלב בחופשה בתאילנד והמלצה שזכה להרבה תשבוחות אצל החברים שחוזרים מטיולים בתאילנד.

39888_1519131250748_1008518818_31510441_2673786_n

41200_1519129690709_1008518818_31510426_8293313_n

Loading...