רק באקולוגיות: חוות פילים מזן אחר בטיול משפחות בתאילנד

 

ואת המפגש עם הפילים במסגרת טיולי משפחות לתאילנד ניתן לחוות בכמה דרכים: המדינה שהפכה את הפיל לסימן ההיכר שלה והתברכה בעדרים עשירים של חיות הענק, עוברת בשנים האחרונות מהפכה בכל מה שקשור ליחס ותנאי המחייה של החיה האצילית. לאט לאט אנחנו רואים כי גם הפילים זוכים לזכויות כמו בני אדם, כולל תנאי פנסיה ומרפא בחוות אקולוגיות, שנותנות לפילים את התמיכה לה הם זקוקים. מהסיבה הזאת חשוב לברר באיזה חווה מדובר, כשאתם הולכים לפגוש את החיה הנאצלת והמרגשת וחשוב לתמוך ולחזק את החוות האקולוגיות, ששמות את רווחתו של הפילה או הפילה בראש הפירמידה.

 

במקומות אחרים, נחמדים פחות, הפירמידה היא רק חלק ממופע הקרקס שבו הפיל משתתף לשירות התיירים שבאו לחופשה בתאילנד. הוא עונד בגדים קונדסיים, מרשים את התיירים בתעלולים ותרגילי אקרובטיקה מפרכים, אך למעשה חיי חיים לא חופשיים הנתונים למשטר אימונים מפרך. אחרי הכל, הפילים לא ממש שיחקו כדורגל כשהיו משוחררים במרחבים האינסופיים של הממלכה ולא ממש תרגלו אקרובטיקה מזן קרקס אנושי. אז אם אתם מוכנים לוותר על החוויה הלא מאוד מסעירה הזו, מחכה לכם הזדמנות הרבה יותר מרגשת ומעצימה בחוות האקולוגיות – בראשן חוות הפילים פטרה  (Patara) , שמזמינה אתכם להכיר פיל באופן אישי ולאמץ אותו למשך יום שלם.

תחילתה של ידידות מופלאה

 

חוויה מרגשת ובהחלט כרוכה בהיקשרות רגשית לפילים המקסימים, שבמשך יום שלם ילכו עמכם בשדות, יגלו לכם את מנעד ההתנהגויות הטבעי והממיס של החיה הענקית ויאפשרו לכם להיות ליום אחד "מובילי פילים" מקצועיים – באמצעות תלבושת מתאימה והצוותות לפיל אישי משלכם. חובה להזמין מקומות מראש או להגיע במסגרת אחד מטיולי המשפחות של Otherways לתאילנד, שכן החווה האקולוגית, הנמצאת מחוץ לעיר צ'אנג מאי שבצפון תאילנד, מקבלת מדי יום רק מבקרים ספורים. במסגרת היום המרגש צפויות לכם התקשרויות רבות עם הפיל והמדריך האישי מטעם החווה, שישמח ללמד אתכם איך לדבר עם הפיל, מהן הדרכים הנכונות להנחות אותו במסגרת הטיול ואפילו איך אפשר לעזור לו להתרחץ ולשמור על היגיינה. כדי להוסיף עוד בונוס קטן לחוויה, נגלה לכם כי התשלום לחווה כולו תרומה לבית החולים לפילים ולפרויקט החזרת הפילים לטבע.

ניר הרפז, בעלי חברת Otherways  טיולי משפחות לתאילנד, חי שנים רבות בממלכה האקזוטית ויודע לספר לנו עוד כמה דברים שלא ידענו על חייהם האמיתיים של הפילים. "בעבר הפיל היה חלק מהשבט התאילנדי", הוא מספר. "היה לו מקום של כבוד והיתה מודעות למרחב שהפיל זקוק לו. כיום אנחנו רואים מציאות חדשה בתאילנד, שהפכה למעצמה של תיירות בעשורים האחרונים. מדי שנה  מגיעים לכאן כ 20 מיליון תיירים וזאת כמות בלתי נתפסת בכל מושג בינלאומי. לצערנו, המציאות החדשה היטיבה עם התושבים אך לא ממש עם הפילים עצמם. לפתע הם הפכו לחלק מהפולקלור המקומי ומצאו עצמם בשורה הראשונה בתצוגות כאלה ואחרות. היום אנחנו רואים שלמול תופעת הקרקסנות או הניצול של הפילים, קמים גופים חדשים הדורשים בטובתם של הפילים. במהלך הטיול בתאילנד חשוב לתמוך בגופים אלו ולהראות שגם התיירות יודעת לדרוש בטובתם של בעלי החיים ונמנעת מביקור בחוות המעבידות את הפילים ומנצלות אותם שלא לצורך – אחרי הכל זה לא הדבר החשוב ביותר בחופשה בתאילנד.

Loading...